Ataturk.jpg

{mmp3}yanni.mp3&typ=auto{/mmp3}

 
Buradasınız: Ana Sayfa arrow Ana Malzemeler arrow Genel bilgiler arrow Peçete tekniği
Peçete tekniği

Gerekli Malzemeler:
MDF obje
Peçete
Uygun renklerde RICH akrilik boyalar
Boya fırçası
Boya ve su kabı
RICH peçete tutkalı
Tutkal fırçası
RICH su bazlı vernik
Vernik fırçası

Obje zımparalanıp, nemli bezle silip ve kurumasını bekleyiniz. Peçete uygulanacak alanı RICH akrlik boya ile beyaza, uygulama alanı dışına kalan yerler istenen renge boyayınız. Kuruduktan sonra zımparalayınız ve ikinci kat boyayı sürünüz.
Uygun görülen bir kısmından objeye üstten RICH peçete tutkalı ile tutkallayarak sabitleyiniz ve diğer kalan kısımları parmak uçları ile peçeteye bastırmak sureti ile yavaş bir şekilde tutkalayarak işlemi bitiriniz.

Kuruduktan sonra isteğe göre RICH boyutlu boyalarla süsleme yapınız ve kuru bir fırça yardımı ile RICH su bazlı vernik ile verniklenir.

Peçete tekniği, dekopaj tekniğine benzer fakat uygulaması biraz daha fazla emek ve zaman istemektedir. Sonuçta elde edeceğiniz resim ise, ince olduğundan dekopaja göre daha doğal görünümlü olacaktır.

Peçetedeki kullanmanız gereken resmi uygun şekilde kesiniz. Desenine ve objeye göre bütün olarak da yapıştırabilirsiniz.

Yapıştırmadan önce sadece en üstteki desenli kat kalacak şekilde katları dikkatlice ayırınız. Katlanma yapmayacak şekilde dikkatli bir şekilde objenin üzerine yayılınız. Tabağa RICH peçete tutkalından bir miktar sıkınız.

 
< Önceki   Sonraki >

Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün142
mod_vvisit_counterDün204
mod_vvisit_counterBu hafta346
mod_vvisit_counterBu ay532
mod_vvisit_counterToplam293406

Kimler Sitede


themesclub.com cms Joomla template
Yapım: Salih Bora Copyright © 2015 www.sariyerhobi.com  -  All Rights Reserved.
design by themesclub.com